Aquanet

Potrzebujesz prostej instrukcji? Przygotuj z nami animację!

Rok współpracy: 2020

Aquanet to firma, która od lat dba o to, by mieszkańcom Poznania i pobliskich gmin nigdy nie zabrakło czystej wody w kranach. Przedsiębiorstwo zajmuje się między innymi uzdatnianiem, oczyszczaniem oraz badaniem jakości tego cennego surowca.

Mając na uwadze dobro swoich klientów, firma przeprowadziła dotąd wiele kampanii społeczno-edukacyjnych.
Najnowsza z nich zmotywowana była wysokimi rachunkami klientów korzystających z systemów automatycznego nawadniania. Z czego wynika problem? Czasem systemy nawadniające psują się i zraszacz nie wynurza się z ziemi. Przez to system, zamiast podlewać trawę, zasila wody gruntowe, a w efekcie pojawiają się duże rachunki.

By temu zapobiec, Aquanet chciał zachęcić swoich klientów do zakręcania zaworów po sezonie oraz kontrolowania działania zraszaczy.

Cel

  • Stworzenie animacji edukacyjnej, która zwróci uwagę na częsty problem pojawiający się podczas korzystania z systemów automatycznego nawadniania.

Propozycja rozwiązania

  • Kierując się potrzebami klienta, stworzyliśmy koncepcję kampanii i serię storyboardów ułatwiających przełożenie jej na język animacji.
  • Przygotowaliśmy scenariusz i zajęliśmy się wyborem lektora.
  • Przygotowaliśmy 30-sekundową animację, która zagwarantowała, że zarówno instrukcja postępowania jak i główny przekaz zapadają w pamięć.
  • kolaż - zielony wykrzyknik i kobieta trzymająca książki
Kadry z animacji edukacyjnej Aquanet
Ilustracja z animacji edukacyjnej

Porozmawiajmy!

Czujemy, że możemy zrobić razem coś, o czym będzie głośno!

Powiedz nam, czego potrzebuje Twoja marka:

Grafika do formularza kontaktowego