Aquanet

Potrzebujesz prostej instrukcji? Przygotuj z nami animację!

Rok współpracy: 2020

Aquanet to firma, która od lat dba o to, by mieszkańcom Poznania i pobliskich gmin nigdy nie zabrakło czystej wody w kranach. Przedsiębiorstwo zajmuje się między innymi uzdatnianiem, oczyszczaniem oraz badaniem jakości tego cennego surowca.

Mając na uwadze dobro swoich klientów firma przeprowadziła dotąd wiele kampanii społeczno-edukacyjnych.
Najnowsza z nich zmotywowana była wysokimi rachunkami klientów korzystających z systemów automatycznego nawadniania. Z czego wynika problem? Czasem systemy nawadniające psują się i zraszacz nie wynurza się z ziemi. Przez to system, zamiast podlewać trawę, zasila wody gruntowe, a w efekcie pojawiają się duże rachunki.

By temu zapobiec Aquanet chciał zachęcić swoich klientów do zakręcania zaworów po sezonie oraz kontrolowania działania zraszaczy.

Cel

Stworzenie animacji edukacyjnej, która zwróci uwagę na częsty problem pojawiający się podczas korzystania z systemów automatycznego nawadniania.

Propozycja rozwiązania

  • Kierując się potrzebami klienta stworzyliśmy koncepcję kampanii i serię storyboardów ułatwiających przełożenie jej na język animacji.
  • Przygotowaliśmy scenariusz i zajęliśmy się wyborem lektora.
  • Przygotowaliśmy 30-sekundową animację, która zagwarantowała, że zarówno instrukcja postępowania jak i główny przekaz zapadają w pamięć.

Porozmawiajmy!

Czujemy, że możemy zrobić razem coś, o czym będzie głośno!

Powiedz nam, czego potrzebuje Twoja marka: