Community Villa

Rebranding agencji z sektora B2B w branży gamingowej

Rok współpracy: 2023

Community Villa to agencja, która ułatwia twórcom gier komunikację z mediami oraz budowanie i pielęgnowanie społeczności wokół ich nowych produktów. CV współpracuje z szerokim spektrum deweloperów, profesjonalnymi studiami niezależnymi, deweloperami AAA i znaczącymi wydawcami, obsługując klientów z całego świata i wszystkich kontynentów.

Ponadto, poprzez strategiczne zarządzanie społecznością fanów gier, Community Villa wspiera wartościowe interakcje i tworzy przestrzenie, w których gracze mogą komunikować się zarówno z deweloperami, jaki z innymi entuzjastami gamingu.

Cel

  • Zbudowanie (na podstawie istniejącego logotypu) kompleksowego systemu brandingowego, który umożliwi marce spójną i konsekwentną komunikację w przyszłości.

Propozycja rozwiązania

  • Przeprowadziliśmy warsztaty brandingowe, w czasie których poznaliśmy wartości oraz główne wyróżniki marki oraz to w jakich obszarach będzie wykorzystywany branding.
  • Wprowadziliśmy lifting w dotychczasowym znaku i  zbudowaliśmy pozostałe elementy brandingu wykorzystywane m.in. w social mediach, ofercie sprzedażowej, na stronie internetowej,  wizytówkach i innych nośnikach. 
  • Opracowaliśmy brandbook marki.
  • Zastosowaliśmy w identyfikacji wyrazistą, kontrastową kolorystykę,  gdzie bazą jest granat, stanowiący tło dla neonowych odcieni różu, zieleni i błękitu. Ważną i charakterystyczną częścią całości są ilustracje nawiązujące do prostej grafiki gier lat 80. 
  • grafika pani z wykrzyknikiem i książkami
community villa wizytówki gamingowe
przykład prezentacji
Przykłady kreacji na social media
zestaw gamingowych ikon
zestaw gamingowych ikon
community villa, gamingowa strona internetowa
Gamingowa grafika

Porozmawiajmy!

Czujemy, że możemy zrobić razem coś, o czym będzie głośno!

Powiedz nam, czego potrzebuje Twoja marka:

Grafika do formularza kontaktowego