Soup Culture

Kampania Social Ads, która wypromowała otwarcie wegańskiej marki w 4 tygodnie

Rok współpracy: 2018

Soup Coulture to międzynarodowy koncept gastronomiczny, który w swojej działalności łączy innowację z dbałością o naturę. Marka promuje roślinną kuchnię i filozofię less waste w kilku miastach w Polsce. 

Pyszne, wegańskie i wegetariańskie zupy przyrządzane są na miejscu z lokalnych serów, owoców i warzyw i  podawane są w chrupiących, jadalnych kubkach – wszystko po to, by móc cieszyć się niezwykłymi smakami bez konieczności korzystania z plastikowych opakowań.

Cel

 • Promocja otwarcia nowego lokalu Soup Coulture w Poznaniu, na którego promocję online mieliśmy 4 tygodnie.

Propozycja rozwiązania

 • By wypromować nieznaną dotychczas markę na terenie stolicy Wielkopolski, postawiliśmy na zintensyfikowane działania w obrębie kampanii Social Ads. Zamiast zwracać się w reklamach do wszystkich pasjonatów jedzenia w okolicy, komunikaty kierowaliśmy do osób ceniących najważniejsze wartości marki – wegan i wegetarian oraz miłośników filozofii less waste.
 • W tym czasie zajęliśmy się również bieżącą obsługą profili powstającego lokalu: opracowaniem koncepcji, tekstów i grafik publikowanych postów, a także moderacją komentarzy i wiadomości prywatnych.
 • Dodatkowo stworzyliśmy na platformie Facebook wydarzenie dedykowane otwarciu lokalu na poznańskich Jeżycach.
 • grafika pani z wykrzyknikiem i książkami

Efekty

 • 3900 osób

  Utworzone przez nas wydarzenie zgromadziło prawie 4 000 osób zainteresowanych otwarciem nowego wegetariańskiego lokalu.

 • 89%

  W przeciągu miesiąca dotarliśmy z komunikatami o otwarciu do niemal 90% potencjalnych klientów, czyli osób stosujących dietę wegetariańską i wegańską w okolicy.

 • 250 paragonów

  W czasie pierwszych 8 godzin od otwarcia nowego lokalu na liczniku pojawiło się aż 250 paragonów, czyli o 150% więcej niż w innych lokalach marki podczas pierwszych dni otwarcia.

Porozmawiajmy!

Czujemy, że możemy zrobić razem coś, o czym będzie głośno!

Powiedz nam, czego potrzebuje Twoja marka:

Grafika do formularza kontaktowego