Innowacyjna Historia

Branding i projekt strony internetowej dla projektu edukacyjnego

Rok współpracy: 2022

Innowacyjna Historia stanowi rozwiązanie dla wyzwań, z jakimi obecnie boryka się system edukacji. W kontekście szybkiego postępu technologicznego i wszechobecności Internetu tradycyjne metody nauczania stają się coraz mniej skuteczne w przypadku kontaktu z młodzieżą. Ten projekt, finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, ma na celu wykorzystanie nowoczesnych technologii, zwłaszcza technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), w celu uatrakcyjnienia nauczania historii Polski, rozwijania kompetencji cyfrowych uczniów oraz szkolenia nauczycieli w wykorzystywaniu VR jako efektywnego narzędzia edukacyjnego.

W jego 1. edycji, trwającej od lipca do grudnia 2022 roku, udział wzięło aż 24 tys. uczniów i 2 tys. nauczycieli z całej Polski.

Cel

  • Opracowanie kierunku wizualnego oraz zaprojektowanie i wdrożenie strony internetowej.

Propozycja rozwiązania

  • Stworzyliśmy identyfikację dla projektu, której fundamentem jest połączenie podróży w przeszłości z rozszerzeniem naszej percepcji, dostarczanym przez VR.
  • Na podstawie otrzymanego logotypu zaprojektowaliśmy branding oraz przygotowaliśmy brandbook, na potrzeby którego stworzyliśmy ilustracje, pozwalające umiejętnie zrównoważyć wymogi nowoczesnej komunikacji z historycznymi odniesieniami. Rozwiązania graficzne zbudowaliśmy warstwowo, dzięki czemu mogą być swobodnie stosowane w komunikacji, zarówno w kadrach z filmów, jak i w innych elementach czy fotografiach.
  • Opracowaliśmy layout graficzny strony internetowej na urządzenia mobilne oraz desktop oraz treści tekstowe na potrzeby witryny.
  • Wdrożyliśmy responsywną stronę w CMS WordPress, podłączyliśmy narzędzia analityczne i przygotowaliśmy instrukcję obsługi zmiany treści w witrynie dla zespołu tworzącego markę.
  • grafika pani z wykrzyknikiem i książkami
wizualizacja strony internetowej Innowacyjnej Historii
ilustracje do wykorzystania w materiałach Innowacyjnej Historii
wizualizacja postów na social media

Porozmawiajmy!

Czujemy, że możemy zrobić razem coś, o czym będzie głośno!

Powiedz nam, czego potrzebuje Twoja marka:

Grafika do formularza kontaktowego