Jupi Art School

Identyfikacja wizualna dla szkoły malarstwa i rysunku dla dzieci

Rok współpracy: 2021

Jupi Art School to marka przekazująca artystyczny warsztat, w dostosowanej do potrzeb najmłodszych, radosnej i ekscytującej formie. Szkoła powstała, by pokazać, że w każdym dziecku drzemie artysta. Jupi Art School poprzez zabawę uczy technik plastycznych, rozwija poczucie estetyki, wrażliwość i wyobraźnię młodych ludzi, a przede wszystkim zachęca ich do kreatywnego myślenia i wychodzenia poza linie w poszukiwaniu nieszablonowych rozwiązań.

Cel

  • Stworzenie logotypu, claimu oraz języka wizualnego dla nowo powstającej marki, które nie tylko podkreślą jej charakter i wartości, ale przede wszystkim przykują uwagę zarówno rodziców, nastolatków, jak i najmłodszych klientów.

Propozycja rozwiązania

  • Pracę nad brandingiem rozpoczęliśmy od cyklu warsztatów strategicznych, wywiadów z potencjalnymi klientami  i stworzenia strategii marki.
  • Opracowaliśmy wizualne moodboardy, które prezentowały założenia strategiczne w formie wizualnej, po ich akceptacji ze strony klienta.
  • Stworzyliśmy dwie propozycje brandingu.
  • Inspiracją do powstania identyfikacji wizualnej Jupi Art School był konstruktywizm i ciepła, wyrazista, aczkolwiek stonowana kolorystyka, zachęcająca do łączenia barw i kształtów w nieskończone kombinacje.
  • Kluczową rolę w identyfikacji stanowi wielofunkcyjny, pochodzący z logotypu sygnet. Ze względu na swoją prostotę może on być również wzbogacany o niestandardowe kształty.
  • grafika pani z wykrzyknikiem i książkami
Plansza prezentująca branding Jupiart School
Sygnet Jupiart School w różnych kombinacjach
Logo Jupiart School przedstawione w ilustracyjny sposób
Logo Jupiart School na materiałowej torbie
Logo Jupiart School na materiałowej torbie

Porozmawiajmy!

Czujemy, że możemy zrobić razem coś, o czym będzie głośno!

Powiedz nam, czego potrzebuje Twoja marka:

Grafika do formularza kontaktowego