Mniej znaczy lepiej. O tym, jak odejście od wzrostu gospodarczego ocali świat.

“Społeczeństwa Zachodu przywykły wyobrażać sobie, że każdy problem można rozwiązać przez innowacje technologiczne. A dlaczego jednak nie wyobrażamy sobie równie chętnie innowacji społecznych? Poprzestawanie na tym, co jest, traktowanie kapitalizmu jako jedynej możliwej drogi, dowodzi wielkiego ubóstwa wyobraźni. A przecież my, ludzie, jesteśmy istotami twórczymi. Stać nas na sięgnięcie wyobraźnią dalej. Jesteśmy zdolni do innowacji w najrozmaitszych dziedzinach.”

Cytatem z książki Jasona Hickela “Mniej znaczy lepiej. O tym, jak odejście od wzrostu gospodarczego ocali świat.”,  chcemy zaprosić Cię do wysłuchania podcastu o tym samym tytule. Pragniemy zainspirować Cię dzięki niemu do wzięcia udziału w społecznej rewolucji ograniczania, w której bierzemy udział my sami – jednostkowo i na poziomie zespołu.

  • Dlaczego sztucznie podtrzymywanie poczucia niedostatku  jest podstawą kapitalizmu?
  • Jak takie założenie przekłada się na nasze życie zawodowe i prywatne?
  • A przede wszystkim, czy da się odejść od wzrościzmu, prowadząc dobrze prosperujący biznes?

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz: na SpotifyApple PodcastYouTube lub Podigy.

Jeśli zastanawiasz się, jak zmienić lub ułożyć strategię swojej firmy, w taki sposób, by służyła ona dobru nas wszystkich, napisz do nas na przez naszą stronę internetową, social media lub maila biuro@moxie.pl!

Czekamy na Ciebie!

Zobacz też:

Czym są OKR-y i jak pomagają skutecznym zespołom? Rozmowa z Maciejem Mazurkiem

Zastanawiasz się, jak dobrze zaplanować strategiczne i operacyjne cele dla siebie lub Twojego zespołu na rok, kwartał lub miesiąc? Ten odcinek jest dla Ciebie! Nasza CEO Arieta Prusak rozmawia z COO agencji BeeTalents, Maciejem Mazurkiem o systemie do ustalania i monitorowania realizacji celów, jakim jest OKR (Objective & Key Results).
Czytaj

Dlaczego pomoc potrzebuje partnerstwa? Co pomaga w komunikacji?

Dziś przychodzimy do Ciebie z Ważnym tematem, który w ostatnim czasie mocno z nami rezonuje. Z zagadnieniem będącym na skraju biznesu, niesienia pomocy i zwyczajnego, codziennego bycia w relacji z innymi.
Czytaj

Praca a wojna w Ukrainie. Jak rozmawiać? Jak możemy sobie pomóc?

Rozmowa właścicielki firmy z psychoterapeutką, w której znajdziesz odpowiedzi na kilka pytań: jak stres, który obecnie odczuwamy może być wyrażany przez różne osoby w zespole? w jaki sposób managerowie i liderzy/ki powinni wspierać swoje zespoły?
Czytaj

Porozmawiajmy!

Czujemy, że możemy zrobić razem coś, o czym będzie głośno!

Powiedz nam, czego potrzebuje Twoja marka:

Grafika do formularza kontaktowego