Czym są OKR-y i jak pomagają skutecznym zespołom? Rozmowa z Maciejem Mazurkiem

Zastanawiasz się, jak dobrze zaplanować strategiczne i operacyjne cele dla siebie lub Twojego zespołu na rok, kwartał lub miesiąc? Ten odcinek jest dla Ciebie! Nasza CEO Arieta Prusak rozmawia z COO agencji BeeTalents, Maciejem Mazurkiem o systemie do ustalania i monitorowania realizacji celów, jakim jest OKR (Objective & Key Results).

 

Maciej Mazurek to współwłaściciel  agencji Bee Talents, założonej w Poznaniu, działającej globalnie, którą obecnie tworzy zespół prawie 100 specjalistów. BeeTalents jako agencja kompleksowo wspiera w kwestii rekrutacji firmy technologiczne i IT. Maciej w BeeTalents przeszedł całą ścieżkę od pierwszego rekrutera do współwłaściciela i COO. Obecnie zajmuje się głównie strategią tej organizacji, która rośnie i rozwija się w zawrotnym tempie, jest iderem w swojej kategorii i edukuje innych.

OKR-y stosowane są przez technologicznych gigantów m.in. Google czy Intel, których założyciele mówią otwarcie o tym, że ten system pomaga im w skalowaniu, wzroście i zwiększaniu skuteczności.

 

Czego dowiesz się z tego odcinka? 

  • Czym są OKR-y i dlaczego ten system  jest skuteczny?
  • Jak wygląda kaskadowanie OKR-ów w 100-osobowym zespole?
  • OKR-y a KPI dlaczego to nie to samo? I czy należy je łączyć?
  • W jaki sposób można pomóc zespołowi zrozumieć ten system i na nim pracować?
  • Jak OKR-y pomagają lider_om w zarządzaniu? A jakie błędy na starcie popełniają?
  • Rekomendacje książek i artykułów do zgłębienia tematu.

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz: na Spotify, YouTube lub Podigy.

Chcesz głębić ten temat?

Bee Talents: https://beetalents.com/pl/
Maciej Mazurek: https://www.linkedin.com/in/maciekmazurek/

Arieta Prusak: https://www.linkedin.com/in/arietaprusak/

 

Zobacz też:

Jak założyć nową markę? Przewodnik krok po kroku!

Na początku był POMYSŁ… Potem adrenalina, błysk w oku. Radość z powodu opracowania usługi doskonałej,  (niemalże 😉 zmieniającej  dzieje ludzkości.  Entuzjazm na myśl o nowych perspektywach w życiu zawodowym, które otwierają się wraz z momentem zakładania nowej marki.
Czytaj

Dobre logo, czyli jakie? Dowiedz się, co to znaczy!

W dzisiejszych czasach silnie odczuwany jest przesyt informacji, a ich filtrowanie staje się konieczne. Człowiek coraz częściej koncentruje uwagę tylko na wybranych bodźcach. Z racji na stosunkowo silnie rozwinięty zmysł wzroku to treści wizualne powodują wzrost zaangażowania u przeciętnego odbiorcy, a obrazy i grafiki w największym stopniu przyciągają uwagę.
Czytaj

Mniej znaczy lepiej. O tym, jak odejście od wzrostu gospodarczego ocali świat.

“Społeczeństwa Zachodu przywykły wyobrażać sobie, że każdy problem można rozwiązać przez innowacje technologiczne. A dlaczego jednak nie wyobrażamy sobie równie chętnie innowacji społecznych? Poprzestawanie na tym, co jest, traktowanie kapitalizmu jako jedynej możliwej drogi, dowodzi wielkiego ubóstwa wyobraźni.
Czytaj

Porozmawiajmy!

Czujemy, że możemy zrobić razem coś, o czym będzie głośno!

Powiedz nam, czego potrzebuje Twoja marka:

Grafika do formularza kontaktowego