Praca zdalna – jak zły management zmienia ją w piekło?

Dokładnie rok temu – w kwietniu 2019 roku – jako MOXIE agencja kreatywna zrezygnowaliśmy ze stacjonarnego biura i rozpoczęliśmy pracę w trybie zdalnym. Przyszedł czas na podsumowanie, w którym nie może zabraknąć uwzględnienia pandemii i tego, że 2 miesiące temu większość firm wykonujących prace biurowe musiała z dnia na dzień zmienić tryb na zdalny. To sprawiło, że sposób, w jaki my pracujemy od roku nie jest już ciekawostką, a koniecznością. Ponieważ wiemy, że ta z pozoru “łatwa” zmiana niesie za sobą wiele długofalowych konsekwencji postanowiliśmy zebrać dla Was podsumowanie największych błędów, które prowadzą do wzrostu poziomu stresu, chaosu w organizacji a w konsekwencji spadku efektywności zespołu. 

Podcastu posłuchacie także na Apple Podcasts i YouTube.

Czego dowiecie się z tego podcastu?

  1. Dlaczego zdecydowaliśmy się w 2019 roku na tryb pracy zdalnej i czego Arieta nienawidzi w pracy biurowej. 
  2. Poznacie statystyki i informacje na temat tego, jak pracę zdalną postrzegają osoby pracujące w Polsce. 
  3. Jakich form pracy zdalnej i biurowej powinniśmy spodziewać się w najbliższych miesiącach i latach?
  4. Największe problemy i wyzwania w pracy zdalnej, z którymi mierzą się pracownicy i managerowie. 
  5. Przykłady bardzo złego zarządzania w trybie pracy zdalnej i konsekwencji wynikających z braku zaufania i znajomości potrzeb zespołów przez liderów.
  6. Wskazówki i rozwiązania pomagające zlikwidować lub zmniejszyć największe problemy organizacji wynikające z trybu pracy zdalnej. 
  7. Podsumowanie 12 ostatnich miesięcy pracy zdalnej w MOXIE ze wskazaniem pozytywnych i negatywnych konsekwencji tego rozwiązania. 

By pomóc Wam ocenić, czy Wasza organizacja zadbała o podstawy (dzięki czemu ma większe szanse na wyeliminowanie problemów, które z pewnością się pojawią) przygotowaliśmy darmową check listę “Praca zdalna. Sprawdź czy Twoja firma zadbała o podstawy, których zespół potrzebuje do sprawnego funkcjonowania”.

Zobacz też:

Czym są OKR-y i jak pomagają skutecznym zespołom? Rozmowa z Maciejem Mazurkiem

Zastanawiasz się, jak dobrze zaplanować strategiczne i operacyjne cele dla siebie lub Twojego zespołu na rok, kwartał lub miesiąc? Ten odcinek jest dla Ciebie! Nasza CEO Arieta Prusak rozmawia z COO agencji BeeTalents, Maciejem Mazurkiem o systemie do ustalania i monitorowania realizacji celów, jakim jest OKR (Objective & Key Results).
Czytaj

Mniej znaczy lepiej. O tym, jak odejście od wzrostu gospodarczego ocali świat.

“Społeczeństwa Zachodu przywykły wyobrażać sobie, że każdy problem można rozwiązać przez innowacje technologiczne. A dlaczego jednak nie wyobrażamy sobie równie chętnie innowacji społecznych? Poprzestawanie na tym, co jest, traktowanie kapitalizmu jako jedynej możliwej drogi, dowodzi wielkiego ubóstwa wyobraźni.
Czytaj

Dlaczego pomoc potrzebuje partnerstwa? Co pomaga w komunikacji?

Dziś przychodzimy do Ciebie z Ważnym tematem, który w ostatnim czasie mocno z nami rezonuje. Z zagadnieniem będącym na skraju biznesu, niesienia pomocy i zwyczajnego, codziennego bycia w relacji z innymi.
Czytaj

Porozmawiajmy!

Czujemy, że możemy zrobić razem coś, o czym będzie głośno!

Powiedz nam, czego potrzebuje Twoja marka:

Grafika do formularza kontaktowego